Aktualności

Strony: 64« < … 3  4  [5]  6  7 > »

2017-03-29 ZAPRASZMY
2016-07-22 Prasa pisze … czytajcie !!!
Wioski tematyczne działają, dobrze się mają, a na dodatek rosnące zainteresowanie wzbudzają. Dowodem na to jest artykuł, który ukazał się w jednym z lipcowych numerów tygodnika „Dzień Szamotulski”. Można w nim przeczytać o naszych wioskach i zapoznać się z atrakcjami jakie oferują. Bardzo nas cieszy, że dziennikarskie oczy spojrzały w ich stronę, a sprawne pióro przyczyniło się do rozpropagowania pierwszych w Wielkopolsce wiosek tematycznych.2016-06-22 Młodzi regionaliści … na tropie przygód

Ciekawość świata wśród najmłodszych chyba nikogo nie może dziwić. Przejaw takiej ciekawości mieliśmy możliwość zobaczyć przy okazji wizyty dzieci z terenu Gminy Rokietnica, które zawitały w Koźlu. Młodzi regionaliści szukając przygód zapewne znaleźli je w punktach tematycznych Wioski Koźlaków, przenosząc się w świat młynarstwa, myślistwa i zielarstwa. Nie lada przygodą było mielenie zboża w starych żarnach, zwiedzanie mini muzeum łowiectwa przy akompaniamencie rogów myśliwskich i obcowanie z ziołami. Dopełnieniem programu pobytu było spotkanie ze zwierzętami, które wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród najmłodszych. Bez wątpienia była to przygoda pozwalająca stanąć oko w oko z kozą, pogonić gęsi i zobaczyć poroże danieli. Prawda, że ciekawie ???!!! Po tak wyczerpujących przygodach nie zabrakło czasu na regenerację sił przy pysznej grochówce, kiełbasce z ogniska i cieście drożdżowym z rabarbarem.

Wizyta w Koźlu jako przejaw realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Rokietnica odbyła się dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dolina Samy i Sołectwa Mrowino – Cerekwica.

Strony: 64« < … 3  4  [5]  6  7 > »
© Dolinasamy 2015
Unia Europejska Leader Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
Strona współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2014-2020, działanie 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.1 Wsparcie przygotowawcze.